گفت‌وگوی توییتری داروغه‌زاده با سازندگان «ماجرای نیمروز: رد خون» و ماجرای ممیزی‌ها

سیدمحمود رضوی و محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» از وضعیت پروانه نمایش این فیلم و همچنین اصلاحاتی که برایش در نظر گرفته‌اند گلایه کردند که با واکنش ابراهیم داروغه‌زاده همراه شد.

به گزارش سینماسینما، شورای صدور پروانه نمایش سازمان سینمایی امروز از صدور مجوز نمایش فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان خبر داد.

این خبر البته با واکنش محمود رضوی تهیه‌کننده این فیلم در توییتر همراه شد که نوشت: «می‌ترسم اشک در غم‌های ما در خصوص «ماجرای نیمروز: رد خون» پرده در شود و این رازهای سر به مهر ما، آخر یک روز به عالم سمر شود! ما هنوز پروانه نمایش «ماجرای نیمروز: ردخون» را ندیدیم اما دیروز در جلسه ای آقای دکتر ابراهیم داروغه‌زاده گفتند اگر اصلاحات مدنظر شورا انجام بشود پروانه صادر میشود.

البته شرح غم ما، مسئله امروز و دیروز شورای پروانه نمایش و ارشاد نیست، غم ما و رازهای سر به مهر ما از جای دیگه آب میخوره که از روز اول پروانه ساخت تا الان بوده و مارو خسته کرده! فعلا هم آقای مهدویان سفر است، اصلاحات باید بماند تا ایشان بیاید و ببینیم چه میشود فعلا هم ما پروانه نداریم.»

این توییت رضوی، واکنش محمدحسین مهدویان کارگردان «ماجرای نیمروز: رد خون» را هم در پی داشت، او ضمن بازنشر سخنان رضوی در اینستاگرام، نوشت: «اول این‌که فقط جهت توضیح عرض کنم که پروانه نمایش نام یک مجوز رسمی‌ است که به تهیه‌کننده می‌دن تا بتونه فیلم‌اش رو اکران کنه و باز تا جایی که من می‌دونم با خبر صدور پروانه نمی‌شه فیلم رو اکران کرد. خودشو باید بدن. دوم هم این‌که اون مواردی که فرمودن دیگه اسم‌اش اصلاحات نیست. استحاله‌ است.»

در نهایت اما ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی پاسخ توییت محمود رضوی را اینچنین داد: «سید عزیز شما همیشه با صبر و تلاش مجاهدانه از موانع سخت عبور کرده‌اید و بحمدالله موفق هستید. فَاستَقِم کَما اُمِرت.»

حال باید دید که سرنوشت این فیلم که از زمان تولید تا نمایش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم با حواشی زیادی دست و پنجه نرم کرد، چه خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.