خلاصه داستان فیلم سینمایی هیس پسر ها فریاد نمی زنند همراه عکس بازیگران

مجله اینترنتی کولاک :پوران درخشنده کارگردان معروف ایرانی که پیش از این با ساخت فیلم سینمایی هیس دختر ها گریه نمی کنند ، به شهرت رسید ؛ این روز ها در حال تدارک ساخت  فیلم سینمایی هیس پسر ها فریاد نمی زنند می باشد .

وی در این باره گفت ، تلاش ما برای ساخت فیلم سینمایی هیس پسر ها فریاد نمی زنند در سال جدید جدی تر می شود ؛ پیش تولید این اثررا را پس از نوروز ۹۸ به صورت جدی آغاز می کنیم .

 

اسامی بازیگران فیلم هیس پسر ها فریاد نمی زنند  :

طبق شنیده ها در این فیلم سینمایی بازیگران زن نقش کمرنگی دارند و بیشتر تمرکز قصه حول بازیگران مرد است و تنها یک خانوم در جمع نقش ها حضور دارند .

درفیلم  هیس دختر ها فریاد نمی زنند که قصه ای شبیه به این فیلم داشت ، بازیگران معروف بسیاری همچون : طناز طباطبایی،شهاب حسینی ،مریلا زارعی، بابک حمیدیان، نیما صفایی، جمشید هاشم‌پور ،فرهاد آئیش و  هادی مرزبان نقش آفرینی نموده اند .

احتمالا پوران درخشنده قصد دارد از نابازیگران جدید برای نقش آفرینی در فیلمش استفاده کند که هنوز در این باره حرفی نزده است .

 

خلاصه داستان هیس پسر ها فریاد نمی زنند  :

قصه این فیلم سینمایی محور آسیب های اجنماعی گسترده ای است که این روز ها متوجه جنس مذکر جامعه است .

پسر ها نیز در اوضاع جامعه امروز همچون دختران آسیب پذیر و شکننده شده اند و نیاز به مراقبت ها و آموزش های ویژه دارند ، پس از ماجرای مدرسه ای در غرب تهران و تجاوز ناظم به دانش آموزان ساخت این فیلم جدی شد و به صورت یک دغدغه برای سینمای امروز درآمد .

پوران درخشنده فیلمساز اجتماعی که پیش از این «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» را در زمان دولت احمدی نژاد با موضوع آزار و اذیت دختران و تبعات آن ساخته بود، نتوانست در زمان دولت حسن روحانی فیلم «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» را بسازد.

فیلمی که بخش دوم و مکمل فیلم اول بود و ساختش پراهمیت‌تر از بخش نخست بود، چون توجه خانواده‌ها به امنیت پسران خانواده به مراتب از کمتر از تمرکز و توجه آنها برای حفظ امنیت دختران است و اتفاقاً همین مسأله، ریسک وقوع جرم را افزایش می‌دهد.

طبق شنیده ها قصه این فیلم سینمایی از یک مدرسه پسرانه آغاز می شود و مشکلات و آسیب های اجتماعی که امروزه متوجه پسران است ، را به تصویر می کشد .

 

زمان اکران هیس پسر ها فریاد نمی زنند  :

طبق آخرین اخبار به دست آمده ، پیش تولید فیلم سینمایی هیس پسر ها فریاد نمی زنند  از اردیبهشت ۹۸ استارت می خورد و احتمالا برای اکران ویژه در زمستان ۹۸ آماده می شود .

 

قصه هیس پسر ها فریاد نمی زنند  از کجا آمد ؟

ماجرای تجاوزبه پسران در غرب تهران ، موجب شد که ایده ساخت این فیلم در ذهن پوران درخشنده شکل گیرد .

 

از آن جا که این مسئله امروزه یکی از دغدغه های مهم و پرخطر جامعه است که کمتر به آن پرداخته می شود و به گونه ای از خط قرمز  ها محسوب می شود ؛ قطعا ساخت چنین اثری به بالا بردن سطح آگاهی مردم عوام کمک بسیاری می کند .

 

آزار و اذیت شماری از دانش آموزان توسط ناظم یک مدرسه و تشویق آنها به اعمال خلاف عفت عمومی، واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشت که منجر به بازداشت متهم شد.

 

در ادامه نیز دستور رهبر معظم انقلاب به رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی سریع به این پرونده و اجرای حدود الهی برای محکومین و صدور دستور سران سه قوه برای پیگیری این حادثه تلخ، منجر به توجه بیشتر افکارعمومی به این مسأله و همچنین سازوکارهای مورد نیاز برای جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه شد.

 

از جمله پیش‌نیازهای مورد توجه قرار گرفته توسط کارشناسان برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی، بحث آموزش به والدین و کودکان است که سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش نیز بر آن تأکید کرد.

در دوران کنونی، یکی از کارآمدترین ابزارهای اطلاع رسانی عمومی و فرهنگ سازی، سینماست و تجربه نشان داده که می‌توان از این ابزار برای آموزش در حوزه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده جدی کرد و تأثیرات قابل توجه آن را با سرعتی قابل ملاحظه در تمامی سطوح دید.

 

 

حواشی فیلم هیس پسر ها فریاد نمی زنند  :‌

اخذ پروانه این فیلم سینمایی توسط پوران درخشنده با حواشی بسیاری همراه بود ، همان طور که پیش تر گفتیم فیلمی با چنین موضوعی در فرهنگ جامعه ما پذیرفته شده نیست .

 

در همین راه نیز شاید خیلی از مسئولان عقیده داشته باشند که اصلا چرا باید فیلمی با چنین مفهومی ساخته و به نمایش گزاشته شود ؟

 

سینمای ایران با چنین رویکردی که اکنون شاهدش هستیم و فیلمسازی امثال پوران درخشنده نیز در آن تحمل نمی‌شود و عرصه برای چنین کارگردان زن فاقد مواضع سیاسی رادیکال نیز فراهم نشده، به یک سینمای خنثی تبدیل خواهد شد که تمامی دستاوردش متکی به آثار کمدی است و این وضعیت برای ناظران، دورنمای نگران کننده‌ای پیش روی سینمای ایران متصور می‌شود.

اما پوران درخشنده با پیگیری توانست ، مجوز این فیلم سینمایی را بگرد و در این رابطه گفت :‌  خدا را شکر که مجوز بالاخره صادر شد و به نوعی پیش تولید را آغاز کرده‌ایم. البته من در حال حاضر کارهایی در راستای فیلم را پیگیری می‌کنم و هنوز انتخاب بازیگران شروع نشده است.

وی درباره استفاده بازیگران جوان در فیلم جدید خود افزود: در فیلم سینمایی “زیر سقف دودی” فراخوانی برای انتخاب بازیگران جوان برای فیلم منتشر شد که بازتاب خوبی داشت و جوانان استقبال بسیار زیادی از آن انجام دادند. برای “هیس پسرها گریه نمی‌کنند” هم به همین صورت به زودی فراخوانی برای انتخاب بازیگران جوان منتشر خواهد شد.

کارگردان زیر سقف دودی با اشاره به نگاه همیشگی خود مبنی بر حمایت از جوانان اشاره کرد: واقعیت امر اینکه متاسفانه حمایتی از پتانسیل بالای نسل جوان نمی‌شود. در حال حاضر بازیگران مستعد فراوانی در تئاتر و همین طور آموزشگاه‌ها حضور دارند که باید کشف و شناسایی شوند. من می‌خواهم با این فراخوان کمک کنم تا این نسل پرانرژی به سینما معرفی شود.

 

فیلم هیس دختر ها فریاد نمی زنند اثر پوران درخشنده

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند فیلمی از پوران درخشنده بود که با استقبال مخاطبان روبه روشد و قصه هیس پسر ها گریه نمی کنند هم دنباله رو داستان همین فیلم است .

نویسنده و کارگردان فیلم پوران درخشنده است و تهیه‌کنندگی آن، کار مشترک شرکت خورمهر و بنیاد سینمایی فارابی است.این فیلم دربارهٔ آزار جنسی کودکان دختر و تعرض به اطفال خردسال است. نشریه معتبر ورایتی ایالات متحده آمریکا از این فیلم تمجید کرد.

شیرین هشت‌ساله، مورد آزار جنسی مردی از نزدیکان قرار می‌گیرد. آنچه این زخم را عمیق‌تر می‌کند و واقعه را به فاجعه ختم می‌سازد، این است که دخترک هیچ‌کس را نمی‌یابد تا دردش را با او در میان بگذارد و حرفش را باور کنند.

شیرین در بزرگسالی بعد از دو نامزدی ناموفق حالا واقعاً عاشق شده اما وقتی می‌خواست با او ازدواج کند مردی را می‌بیند که می‌خواهد به دختر کوچکی تجاوز کند که شیرین دختر کوچک را فراری می‌دهد و آن مرد را به قتل می‌رساند و در آخر به دلیل پیدا نکردن ولی دم اعدام می‌شود.

نوشته خلاصه داستان فیلم سینمایی هیس پسر ها فریاد نمی زنند همراه عکس بازیگران اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.