تاریخ دقیق رفع توقیف فیلم سینمایی رحمان ۱۴۰۰

مجله اینترنتی کولاک : بلیت فروشی «رحمان ۱۴۰۰» تا اصلاح فیلم متوقف شده است ؛ بعد از صحبت مدیرکل سینمای حرفه‌ای وزارت ارشاد مبنی بر اینکه نسخه بدون مجوز «رحمان ۱۴۰۰» اکران بوده، از ساعتی قبل بلیت فروشی آنلاین فیلم منوچهر هادی متوقف شد.

۱-شب گذشته و به دنبال اعلام تخلف سازندگان «رحمان ۱۴۰۰» در اکران نسخه غیرمجاز فیلم از ادامه نمایش این فیلم جلوگیری به عمل آمد. به فرض که تهیه کننده و کارگردان این تخلف را انجام داده باشند، آیا می شود که فیلمی یک ماه نسخه غیرمجاز اکران کند و اداره نظارت یک ماه در خواب باشد و متوجه نشود؟ آیا همین ادعا اثبات ناتوانی این اداره و مدیرانش نیست؟

۲-تهیه کننده و کارگردان هر دو شب گذشته ادعای اداره نظارت و ارزشیابی را تکذیب کرده‌اند پس لازم است جزییات تخلف و اصلاحیه ها به طور شفاف منتشر شود در غیر اینصورت آیا این اداره به دنبال انتقاد چند رسانه از پروانه نمایشش کوتاه آمده و اتهام نادرست به سازندگان یک فیلم وارد کرده؟ آیا دوباره دخالت‌های فراقانونی در سینما آغاز شده؟

۳-حالت سوم فرض یک بازی تبلیغاتی است که افرادی در اداره نظارت با همکاری سازندگان فیلم قصد دارند با توقیف چند روزه «رحمان ۱۴۰۰» این فیلم را با عنوان توقیفی به سینماها برگردانند و فروش آن را چند برابر کنند اثبات این ادعا یعنی اداره نظارت وارد پروژه های تبلیغاتی فیلم ها هم شده؟

-اتفاقات روز گذشته و توقف نمایش «رحمان ۱۴۰۰» در هر حالت بازی باخت-باخت برای سازمان سینمایی و اداره نظارت و ارزشیابی است.

منوچهر هادی: بدون هیچ پاسخ قانع کننده‌ای «رحمان ۱۴۰۰» توقیف شد؛ دو هفته قبل در شهر قم این اتفاق افتاده بود، ممنون از مدیران سینمایی که کاری از دستشان بر نمی آمد ولی تلاششان را کردند؛کلا در ارشاد کسی تصمیم گیرنده نیست و تصمیمات از جای دیگری گرفته می‌شود. ایشان فقط ابلاغ می‌کنند.

 

یکتا ناصر همسر منوچهر هادی نیز در واکنش به این ماجرا نوشت :

هر کس به طریقى دل ما میشکند
بیگانه جدا دوست جدا میشکند
بیگانه اگر میشکند حرفى نیست
از دوست بپرسید چرا میشکند
در مدت ٢۵روزى که فیلم#رحمان_۱۴۰۰ اکران بود تعداد زیادى از هموطنان از مشکلات سیرابمان با دیدن لحظاتى ازفیلم خنده به لبشان آمد و شاهد یک کمدى سیاه بودند همه ما دست اندرکاران این پروژه نیز خوشحال بودیم که در این شادمانى سهمى داریم ولى عده اى تاب نیاوردند و با تهمتهاى واهى دست به دست هم زحماتمان را بیرحمانه به بند توقیف درآوردند #منوچهر هادى تو یک کارگردان بزرگ و یک مرد شریفى از پاى ننشین که جماعتى دل گرم به مرام و لبخندت هستند .

تاکنون هیچ خبر رسمی مبنی بر رفع توقیف فیلم سینمایی رحمان ۱۴۰۰ منتشر نشده است و احتمالا این فیلم  توقیف نخواهد شد ….

نوشته تاریخ دقیق رفع توقیف فیلم سینمایی رحمان ۱۴۰۰ اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.