از پرویز پرستویی تا محسن تنابنده، هنرمندان در غم جمشید مشایخی چه نوشتند؟

پرویز پرستویی، حسن فتحی، رامبد جوان، رضا گلزار، مهناز افشار و محسن تنابنده از جمله هنرمندانی بودند که به درگذشت جمشید مشایخی واکنش نشان دادند و این اتفاق تلخ را تسلیت گفتند.

به گزارش سینماسینما، در سیزدهمین روز بهار، خبری تلخ و تاسف بار موجی از غم و اندوه را در خانواده سینمای ایران به راه انداخت؛ جمشید مشایخی بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون پس از یک دوره بیماری، بر اثر ایست قلبی درگذشت.

بازیگران و اهالی سینما نیز در پی این اتفاق تلخ، با انتشار پست‌هایی در صفحات خود در اینستاگرام، درگذشت این هنرمند را به خانواده‌اش و جامعه سینمای ایران تسلیت گفتند که در ادامه چند نمونه از این پیام‌ها را آورده‌ایم.

پرویز پرستویی در پی درگذشت جمشید مشایخی، با انتشار تصویری از او نوشت: «جمشیدخان مشایخی عزیز، روحت شاد و یادت گرامی. تسلیت به گیتی خانم عزیز و سام و نادر خان نازنین ودختر مهربانش. تاسف برای سینمای ایران، نیازی به معرفی اش نیست، برای کوچک و بزرگ‌ ملت ایران شناخته شده است. از خان دایی قیصر، تا کمال الملک و…»

حسن فتحی، کارگردان سینما و تلویزیون هم در واکنش به درگذشت مشایخی نوشت: «ارغوان این چه رازی است که هر بار بهار با عزای دل ما میاید، پدر مهربان و نازنین سینمای ایران استاد جمشید مشایخی در گذشت. وفات این هنرمند بزرگ و محبوب را به خانواده عزیز ایشان و خانواده بزرگ سینمای ایران تسلیت عرض می‌کنیم. یادش همواره گرامی باد.»

رامبد جوان هم با انتشار تصویری از خود و مشایخی نوشت: «جمشید خان هم رفت. تسلیت به همتون مخصوصا گیتی خانم و فرزندان عزیزش و خانواده‌ محترم سینما و تئاتر و تلویزیون.»

شهاب حسینی نیز به این اتفاق غم‌انگیز، این‌چنین واکنش نشان داد: «حجاب چهره جان می‌شود غبار تنم، خوشا دمی که از آن چهره پرده بر فکنم. او هم پر کشید.»

بهرام رادان هم در پی درگذشت مشایخی، این‌طور نوشت: «آقای مشایخی عزیز، افسوس سایه تان از سر ما برداشته شد، اما سایه نقش‌های ماندگارتان تا همیشه بر صحنه هنر این سرزمین خواهد ماند، بدرود کمال الملک سینمای ایران.»

نیکی کریمی، رضا گلزار، نوید محمدزاده، مهناز افشار و محسن تنابنده نیز از دیگر هنرمندانی بودند که درگذشت مشایخی را تسلیت گفتند که در ادامه پست‌هایشان را مرور می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.