اجرای علیرضا قربانی با ارکستر ۱۵۰ نفره ونکوور برگزار شد

به گزارش سایت خبری ( جوان ۲ موزیک ) – «علیرضا قربانی» روز بیستم ژانویه به همراه ارکستر اپرای ونکوور به رهبری «لسلی دالا» و گروه کر باخ در تالار اورفیوم ونکوور روی صحنه رفت.

این کنسرت که با حضور بیش از ۱۵۰ نوازنده و عضو گروه کر برگزار شد در دو بخش روی صحنه رفت و رپرتوار هم شامل ساخته‌های آهنگسازان سرشناس ایرانی بود. از جمله آنها می‌توان به پوئم سمفونی مولانا اثر «هوشنگ کامکار» و «ناگهان رستخیز» اثر «احمد پژمان» و قطعاتی به آهنگسازی همایون خرم، لوریس چکناواریان، فردین خلعتبری، مهیار علیزاده، سامان صمیمی و رامین جمالپور اشاره کرد.

علیرضا قربانی که طی ماه‌های اخیر مانند یک سفیر فرهنگی برای ایران اجراهای متعددی در نقاط مختلف دنیا روی صحنه برده است در حالی با ارکستر اپرای ونکوور این برنامه را اجرا کرد که این ارکستر پیش از این فقط یک مرتبه رپرتواری ایرانی اجرا کرده بود. از سوی دیگر لسلی دالا رهبر این ارکستر در چند ژانر موسیقایی ازجمله اپرا، موسیقی سمفونیک و آثار کرال و معاصر تبحر دارد. او به شیوه‌ رهبری پرشور،‌ پویا و پرجذبه‌اش بر روی صحنه شهره است و تاکنون ارکسترهای بزرگ و برجسته‌ای چون ویکتوریا اپرا پسیفیک،‌ اپرای اِدمُنتون، اپرای ساسکاتون، ارکستر سمفونیک تاندر بِی، سمفونی کملوپس و…. را رهبری کرده است. دالا فعالیت حرفه‌ای خود را به‌عنوان نوازنده‌ پیانو و رهبری باله و خوانندگان اپرا آغاز کرد و سپس مدیر کر اپرای ونکوور شد. پس از آن،‌ رهبرِ همراه و مدیر برنامه برنامه هنرمندان جوان سولاندا فاریس شد. او تاکنون در بیش از ۷۰ برنامه این ارکستر را همراهی کرده است.

نوستالژی برای ارکستر و پیانو به آهنگساز لوریس چکنواریان، باده مستانه با شعر حافظ و آهنگسازی رامین جمالپور و خوانندگی سوپرانو تالین اوهانیلن و گروه کر باخ ونکوور، کنار تو هستم با شعر افشین یداللهی و آهنگساز فردین خلعتبری، راز دل با شعر بهادر یگانه و آهنگسازی همایون خرم، هم آتش است و هم آب با شعر خواجه عبدالله انصاری و آهنگسازی احمد پژمان و همراهی گروه کر باخ ونکوور، با من خاک نشین
با شعر حافظ و آهنگسازی احمد پژمان و همراهی گروه کر باخ ونکوور، رستخیز ناگهان با شعر مولوی و آهنگسازی احمد پژمان و همراهی گروه کر باخ ونکوور قطعات پارت دوم این کنسرت بود.

در پارت اول این کنسرت قطعات پوئم سمفونی مولانا با شعر مولانا و آهنگسازی هوشنگ کامکار، عقل و جنون(شب دهم) با شعر زنده‌یاد افشین یداللهی و آهنگسازی فردین خلعتبری، ارغوان با شعر هوشنگ ابتهاج و آهنگسازی مهیار علیزاده، فروغ با شعر فروغ فرخزاد و آهنگسازی سامان صمیمی، آخرین جرعه جام با شعر فریدون مشیری و آهنگسازی مهیار علیزاده، غمگین چو پاییزم با شعر تورج نگهبان و آهنگسازی زنده‌یاد همایون خرم، من عاشق چشمت شدم با شعر زنده‌یاد افشین یداللهی و آهنگسازی فردین خلعتبری اجرا شد.

منبع : موسیقی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.