آیا با مرگ خشایار الوند فیلم سینمایی پایتخت ساخته نمی شود ؟

مجله اینترنتی کولاک : پیش از مرگ خشایار الوند ، تیم سریال پایتخت در حال نگار فیلم سینمایی پایتخت بودند ، با مرگ این نویسنده سرنوشت پایتخت نیز نامشخص شدو به احتمال زیاد،مخاطبان پایتخت از تماشای این مجموعه در شب عید محروم خواهند ماند. در همین خصوص اما سیروس مقدم؛ کارگردان پایتخت در برنامه “درجه یک” چنین گفت:

« آنچه که الوند نوشته آخرین یادگار اوست و باید حفظ شود تا هر بار که مردم می‌بینند شاد شوند و برایش فاتحه‌ای بخوانند. «پایتخت» چهار پایه اصلی داشت که الوند یکی از پایه‌های اصلی بود و به نظرم اکنون خیلی سخت است که این کار ساخته شود.

کارگردان سریال‌های «اغما» و «روز حسرت» به درگذشت پوپک گلدره در سریال «نرگس» هم اشاره و عنوان کرد: من چند سال پیش تجربه‌ای در این زمینه داشتم که پوپک گلدره فوت کرد البته آن سریال ملودرام بود و قصه غم انگیزی داشت و ما یک ماه وقت و فرجه پیدا کردیم تا خود را بازیابی کنیم.

وی اضافه کرد: امروز هم زمان لازم است تا این تیم خود را بازسازی کند. «پایتخت» یک مطالبه مردمی است تا سریال خوب و باکیفیتی ساخته شود. مردم کاری سرزنده می‌خواهند و کار کمدی با روحیه ای که من امروز از بچه‌ها دیدم خیلی سخت است.»

به نظر می رسد این فیلم به زودی ساخته خواهد شد اما زمان آن هنوز مشخص نیست. همچنین الهام غفوری تهیه کننده پایتخت در رابطه با سرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» بعد از درگذشت خشایار الوند گفت : همه ما شوکه هستیم و واقعا نمی دانیم باید چه کار کنیم. احمد مهرانفر بازیگر نقش ارسطو در سریال پایتخت ساعتی پیش در پستی اینستاگرامی خبر از منتفی شدن ساخت این فیلم سینمایی داد .

 

او با انتشار عکس غم انگیز از دفتر کار خالی خشایار الوند نوشت :

قول داده بودی قصه رو تموم کنی، تمومش نکردی و رفتی پس ما هم نمیسازیم، حد اقل تو این روزای ابری نه، چرا که بارون میاد و یاد تو چشمامونو خیس می کنه، آدما تو هوای صاف می خندن و می خندونن، شاید بعداً وقتی هوای دلمون صاف شد برای یادگاری آخرین یادگارتو ساختیم خشایار عزیز ما رو ببخش نمیتونیم .

 

خشایار الوند (زادهٔ ۱۳۴۶ – درگذشتهٔ ۹ اسفند ۱۳۹۷) فیلمنامه‌نویس ایرانی بود. او برادر سیروس الوند (کارگردان سینما و تلویزیون) بود.

الوند کار در سینما را از سال ۱۳۶۳ با مشاغلی مانند دستیار و برنامه‌ریز شروع کرد. الوند بعد از آن به نگارش فیلمنامه پرداخت و فیلمنامه‌های مزاحم و برگ برنده را نوشت.

همچنین او به همراه فرهاد توحیدی به عنوان نویسنده فیلمنامه در مجموعه دایره تردید که از کارهای تلویزیونی بود شرکت داشت.

فیلم‌های تلویزیونی اعتراف، شاهد و قسمت‌هایی از مجموعه کمربندها را ببندیم نیز از جمله فعالیت‌های او در زمینه نویسندگی است.

 

نوشته آیا با مرگ خشایار الوند فیلم سینمایی پایتخت ساخته نمی شود ؟ اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.